niedziela, 9 czerwca 2013

Kawa Ziarnista

Każdy krok produkowania kawy jest wyjątkowy i wymaga starannego przygotowania - kawa ziarnista. Ręczne zbiory ziaren kawowca sprawiają, że wszelkie z nich jest dojrzałe. Później ziarna przechodzą selekcję, początkową przez maszyny, a potem ręczną. Każde ziarno, jakie jest nie odpowiednie natychmiast jest odrzucane. W kolejnym kroku ziarna tracą skórki oraz są sprawdzane jakościowo przez profesjonalistów. Pokoje fabryczne przechowują ziarna, które oczekują na późniejszy faza czyli przeróbkę termiczną. To oczywiście wówczas powstaje unikalność smaku kawy Lavazza. W stosunku od tego jaki gatunek kawy ma być uzyskany to ogranicza się długość, temperaturę oraz okres jej prażenia. Potem następuje jej ochładzanie poprzez strumienie chłodnego powietrza. Na ostatek kawa zamykana jest w małych, szczelnych opakowaniach.

Dobór pośród ofert spółki Lavazza jest niezwykle rozległy. Bez trudu wyselekcjonujemy coś, co będzie nam pasowało. Kawa ziarnista ceniona jest za lekki, włoski aromat. Można ją zaparzać w ekspresie ciśnieniowym. Kawa mielona będzie miała swój fenomenalny smak bez względu na sposób jej zaparzenia. Kawy Lavazza są odpowiednie dla każdego bez względu na upodobania jej parzenia.

Założycielem Kawy Ziarnistej jest Luigi Lavazza, który to przyjechał do Miasta Turyn w 1884 roku. Na początku był on skromnym handlarzem i kształcił się w tymże fachu. Następnie zadecydował się otworzyć własne delikatesy, które okazały się sukcesem. Człowiek ów kierował się przesłanką, że powinno się być specjalistą w ulubionej profesji. Postanowił więc ofiarować się wytwarzaniu idealnej kawy. Ponieważ konkurencja była spora, w celu pokazania na rynku, był zobligowany wymyślić coś na prawdę nowatorskiego. Stąd jako pierwszy odważył się na wprowadzenie kompozycyj przeróżnych ziaren, w celu wygenerowania nieznanego, innowacyjnego smaku. Stosownym pomysłem okazało się także udoskonalenie opakowań jakie zezwalają na dłuższe magazynowanie kawy bez ryzyka utraty jej jedynego w swoim rodzaju aromatu. Te wszystkie nowości spowodowały, że kawa Lavazza stała się niezwykle popularna we Włoszech, a w przyszłości w innych państwach. Każdy, kto raz poskamował kawy Lavazza nie modyfikuje jej już na żadną inną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz